خدمات بازرگانی
ما

واردات تخصصی انواع ورق های فولادی با ضخامت های مختلف

ورق فولادی گرم

ورق فولادی گرم پایه و مادر اصلی ورق های فولادی سرد، گالوانیزه و گالوانیزه رنگی می باشد که توسط کارخانجات بزرگ ذوب و ریخته گری تولید می گردد و موارد مصرف گوناگون از جمله در ساخت سوله، سالن و پروفیل درب و پنجره از آن استفاده می گردد و معمولاً از ضخامت 1/5 میلی متر به بالا و به صورت کلاف (رول) یا ورق (شیت) تولید می گردد.

ورق فولادی سرد

ورق فولادی سرد از فرایند نورد ورق فولادی گرم به این نحو تولید می گردد که کارخانجات پایین دستی ذوب با در اختیار گرفتن ماشین نورد سرد، ورق های گرم را نورد نموده و آن را به ضخامت های مورد دلخواه و حداقل تا 0.18 میلی متر کاهــش می دهــند سپس با توجــه به نیــاز بازار مصـرف تبدیل به دو نوع ورق؛ ورق های کششی (13st) و یا ورق های فوق کششی (14st) می نمایند.
این نوع ورق ها که در دنیای فلز از مصارف بسیار بالایی برخوردار اند و معمولاً در خودروسازی، لوازم خانگی و کالاهای صنعتی دیگر مورد استفاده قرار می گیرد و به صورت کلاف (رول) یا ورق (شیت) تولید و به بازار عرضه می گردد. به خاطر جلوگیری از اکسید شدن این نوع ورق ها اغلب آن را آغشته به روغن نموده و چرب می نمایند.

ورق گالوانیزه

ورق گالوانیزه با آغشته نمودن فلز روی (Zinc) به ورق سرد یا روغنی به دســت می آید برای تولیـد ورق گالوانیزه بعد از چربی زدایی و شستشوی ورق سرد با مواد قلیایی به وسیله کوره های پیوسته (continuous) و در دمای حداقل حدود 200 درجه پیش گرم می نمایند و پس از عبور از حوضچه مذاب روی با ضخامت مورد نظر به وسیله فلز روی (zinc) پوشش داده می شود(Coating). طبق استاندارد شماره 14734 سازمان ملی استاندارد ایران حداقل پوشش زینک 60 گرم بر متر مربع می باشد.
بیشترین مصرف ورق های گالوانیزه در ساخت منبع های دوجداره، تابلوهای صنعتی، رابیتس و غیره می باشد و به صورت کلاف (رول) یا ورق (شیت) تولید و به بازار عرضه می گردد.

ورق گالوانیزه رنگی

ورق گالوانیزه رنگی که معمولاً در پوشش سقف سوله و سالن های صنعتی، نمای ساختمان ها و تولید ساندویچ پانل از آن استفاده می گردد از رنگ کردن ورق گالوانیزه (painting) به دست می آید.
ورق گالوانیزه را ابتدا پیش گرم کرده و سپس آن را با 5 الی 7 میکرون رنگ آستر( پرایمر ) می پوشانند و بعد از خشک نمودن آستر لایه بالایی آن را با حداقل 20 میکرون رنگ می پوشانند. در ورق گالوانیزه رنگی میزان ضخامت پوشش روی و همچنین ضخامت و نوع رنگ به کار رفته از اهمیـت بسیار بالایی برخــوردار است.